Ładowanie

Szukaj w serwisie

+

Co to są markizorolety?

Markizorolety są – jak sama nazwa wskazuje – kombinacją dwóch typów przesłon okiennych. Stanowią połączenie rolety okienno-balkonowej z markizą typu refleksol. Markizorolety przeznaczone są wyłącznie do montażu zewnętrznego . Najczęściej wykorzystuje się je przy przeszkleniach wielkopowierzchniowych, np. w biurowcach, obiektach handlowych. Z powodzeniem jednak można zainstalować tego typu przesłony w prywatnych domach.

Tak jak wszystkie przesłony okienne i balkonowe oferowane przez Słoneczny Dom we Wrocławiu, markizoroletysłużą przede wszystkim zacienieniu pomieszczeń i obniżeniu panującej w ich wnętrzu temperatury. W odróżnieniu od popularnych rolet aluminiowych czy z tworzyw sztucznych tekstylne przesłony są zwykle przezierne i bardziej przewiewne, co z wielu względów podnosi komfort ich użytkowania.

Jak wyglądają markizorolety?


Na pierwszy rzut oka markizorolety wyglądają tak, jak klasyczne rolety okienno-balkonowe. Składają się z tkaniny zwijanej do podłużnej kasety z ekstrudowanego aluminium. Odpowiednie naprężenie tego typu przesłony możliwe jest dzięki systemowi prowadnic. Różnica pomiędzy zwykłymi roletami a markizoroletami polega na tym, że te drugie wyposażone są w belkę biegnącą w poprzek oraz regulowane boczne ramiona, które mogą odchylać się od osi prowadnic.

Wyżej opisany system pozwala na utworzenie u dołu markizorolety swego rodzaju skośnego daszka. Po opuszczeniu rolety (całkowitym lub częściowym) w pionie można bowiem podnieść jej boczne ramiona (nawet do kąta 90°). Poprzeczna belka sprawia, że reszta tkaniny pozostaje naprężona i nadal szczelnie zakrywa okno. Daszkiem można automatycznie regulować stopień zaciemnienia pomieszczenia, nie zmieniając położenia całej markizorolety.

Pozostałe cechy markizorolet


Poza specyficzną konstrukcją oferowany przez Słoneczny dom we Wrocławiu markizorolety nie różnią się od innych przesłon tekstylnych. Wykonane są z bardzo wysokiej jakości tkanin, odpornych na działanie czynników zewnętrznych (pokrytych warstwą PCV). Dostępne są w szerokiej palecie kolorów, które nie blakną pod wpływem działania promieni słonecznych, dzięki czemu markizorolety nie tracą z biegiem czasu swoich walorów estetycznych.

Nasz serwis markizorolet we Wrocławiu realizuje zamówienia na przesłony o wskazanym rozmiarze. W zależności od planowanego sposobu montażu markizorolety, dobieramy do niej odpowiednią kasetę (np. do mocowania podtynkowego, fasadowego itd.). Markizorolety wyposażone są w automatyczny napęd. Istnieje możliwość synchronizacji działania wszystkich rolet w budynku.

Markizoroleta – zalety i wady


Markizorolety to estetyczny i wyjątkowo funkcjonalny rodzaj rolet zewnętrznych. Podobnie jak inne przesłony tekstylne chronią skutecznie przed nadmiarem światła słonecznego, co przekłada się wyższy komfort użytkowania pomieszczeń:

  • niższą temperaturę w domu czy w biurze podczas upalnego lata,
  • możliwość częściowej lub całkowitej rezygnacji z klimatyzacji,
  • lepszy kontrast widzenia podczas pracy przy komputerze czy oglądania telewizji,
  • zdrowszy sen o poranku.

Markizorolety nie blokują dopływu światła całkowicie, co może być ich wadą w chwili, gdy potrzebujemy pełnego zaciemnienia. Na co dzień jednak użytkownicy tego typu przesłon cenią fakt, że znacznie obniżając temperaturę w pomieszczeniu wpuszczają do niego sporo dziennego światła. Co więcej, są częściowo przezierne, więc nie zasłaniają całkowicie widoku za oknem.

Szczególną cechą markizorolet jest odchylany „daszek”. Pozwala on w prosty sposób regulować funkcjami przesłony okiennej – dzięki jego odchyleniu można wpuścić do zacienionych pomieszczeń nieco więcej światła, a także świeżego powietrza. Łatwo też wyjrzeć na zewnątrz czy zyskać dostęp do parapetu, nie podnosząc rolet w całości.
Montaż markizorolety nie jest najlepszym pomysłem tam, gdzie przesłona ma zapewnić izolację akustyczną albo ochronę przed włamaniem. W każdym innym przypadku to warte rozważenia rozwiązanie.

Jak zamówić markizorolety we Wrocławiu?


Montażem markizorolet we Wrocławiu od wielu lat zajmuje się firma Słoneczny Dom. Dysponujemy zespołem wysoko wykwalifikowanych specjalistów i możemy poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w branży, a także setkami udanych realizacji i zadowolonych Klientów. Jeśli chcesz dołączyć do ich grona, zapraszamy do kontaktu przez naszą stronę internetową.

Oferujemy Ci bezpłatne doradztwo w zakresie wybory markizorolet, krótki czas oczekiwania na realizację zlecenia oraz sprawny montaż, który nie pozostawi żadnych niepożądanych śladów w Twoim domu czy biurze. Zapewniamy także gwarancyjny i pogwarancyjny serwis markizorolet we Wrocławiu i okolicach. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

klucz

Gwarancja


Gwarancja obejmuje usługi serwisowe oraz wymienione produkty. Produkty zakupione w naszej firmie (rolety, żaluzje, markizy, silniki, sterowania) serwisowane są bezpłatnie w oparciu o warunki gwarancyjne danego produktu - gwarancja od 2 do 5 lat.
Usługi pogwarancyjne objęte są rękojmią przez okres od 1 do 3 miesięcy w zależności od stanu urządzenia, które jest naprawiane. W sytuacjach szczególnych, w usługach pogwarancyjnych (np. produkt jest bardzo zniszczony) firma Słoneczny Dom może:

  • Skrócić okres rękojmi na usługę naprawy.
  • Nie udzielić gwarancji.
  • Nie podejmować się napraw pogwarancyjnych.

Chcesz wiedzieć więcej, brakuje potrzebnych informacji?

Zadzwoń: +48 71 360 81 37

Napisz: biuro@slonecznydom.com


Realizacje

Słoneczny Dom - Rolety i Markizy

O nas

Słoneczny Dom - Rolety, Żaluzje i Markizy

Polecam. Zamówiliśmy rolety zewnętrzne. Jesteśmy zadowoleni, wszystkie prace przebiegły sprawnie. Ekipa montażowa spoko, zostawili po sobie porządek. Dobry kontakt z właścicielem, fajnie doradził rozwiązanie zabudowy balkonu.
T.M.

Prace wykonane dokładnie i czysto - włącznie z wywozem wszystkich śmieci jakie powstały. Nic nie zostało "przy okazji" uszkodzone dzięki starannemu zabezpieczaniu okien, tarasu, ścian... a na koniec wysprzątane tak, że ciężko było znaleźć 1 kulkę styropianu w trawniku.
B.O.

Zdecydowanie polecam. Na każdym etapie realizacji pełen profesjonalizm. Od wyceny do montażu wszystko tak jak powinno być.
W.T.

Rewelacja! Pan zjadł zęby na roletach, chętnie doradza, pomaga. Życzę sobie aby każda firma miała takie podejście do klienta. Gorąco polecam! (ten od śrubek). Pozdrawiam.
P.W.

Absolutna 5 ! A jak byłaby taka możliwość to i 5+. Firma Słoneczny Dom Wrocław cechuje się ogromną kulturą pracy i doradztwa. Szybko, merytorycznie, sprawnie, rzetelnie, estetycznie i bez żadnego najmniejszego zarzutu. Polecam serdecznie każdemu!
M.Ż.

Wiedza co robią, zostawiają po sobie porządek, nie trzeba patrzeć im na ręce. Mogę jedynie Polecić.
B.P

Top