Ładowanie

Szukaj w serwisie

+

Czy istnieją markizy do okien dachowych?

Markiza to rodzaj przesłony okiennej kojarzony najczęściej z witrynami sklepowymi czy ogródkami restauracyjnymi. Nowoczesne rolety markizowe zwijane do aluminiowych kaset coraz częściej wykorzystywane są na fasadach biurowców, budynków użyteczności publicznej. Pojawiają się także w prywatnych domach. Osłania się nimi pionowe powierzchnie drzwi balkonowych, duże okna. Czy możliwy jest montaż markizy do okien dachowych – z założenia ułożonych pod kątem około 45°? Jaki jest sens mocowania takiej właśnie przesłony zamiast zwykłej rolety?

Markizy na okna dachowe to jeden z nowszych, prawdziwie rewolucyjnych trendów w branży przesłon okiennych. Są o wiele bardziej funkcjonalne niż tradycyjne żaluzje czy rolety. Dzięki nowoczesnym systemom montażu i obsługi mogą działać niezależnie od ich nietypowego umiejscowienia. Wbrew obawom wielu osób rozważających zakup markiz do okien dachowych, takie rozwiązanie jest nie tylko efektywne, ale trwałe. To znakomita inwestycja w dobre samopoczucie na długie lata.

Jak wyglądają markizy do okien dachowych?


W ofercie Słonecznego Domu we Wrocławiu markizy do okien dachowych to przesłony ze specjalnej, bardzo wytrzymałej siatki zwijanej do kasety wykonanej z odpornego na działanie czynników atmosferycznych, ekstrudowanego aluminium. Kasetę taką montuje się nad oknem dachowym, po jego zewnętrznej stronie. Sterowanie markizą jest możliwe dzięki odpowiedniemu systemowi obsługiwanemu manualnie, na pilota (wówczas markiza wymaga podłączenia do źródła energii elektrycznej) lub z wykorzystaniem energii słonecznej.

Jako kompleksowy serwis markiz na oknach dachowych możemy zaoferować Ci tego rodzaju przesłony na wymiar (nawet jeśli masz bardzo niestandardowe okna), o parametrach dostosowanych do Twoich indywidualnych potrzeb. Markizy do okien dachowych różnią się między sobą np. stopniem przezierności. W przypadku okien z ekspozycją południową możesz potrzebować mniejszej niż wówczas, gdy wychodzą one na północ. Tego rodzaju szczegóły przesłon uzgadniamy indywidualnie, w chwili przyjmowania Twojego zlecenia.

Jak działają markizy do okien dachowych?


Podobnie jak wszystkie tego typu przesłony markizy do okien dachowych ograniczają dopływ światła słonecznego do pomieszczenia, a tym samym zabezpieczają je przed nadmiernym nagrzewaniem się. Jest to szczególnie istotne właśnie w przypadku okien montowanych w dachach, ponieważ światło wpada do nich pod ostrzejszym kątem niż przez okna pionowe, a tym samym powoduje intensywniejsze nagrzewanie się poddasza, zwłaszcza latem, gdy słońce jest wysoko na niebie.

Markizy do okien dachowych, jakie we Wrocławiu oferuje Słoneczny Dom, mają te przewagę nad klasycznymi roletami, że montowane są na zewnątrz. Oznacza to, że szyba nie nagrzewa się od słońca i nie oddaje ciepła do pomieszczenia. Jest to problem często spotykany w przypadku przesłon montowanych po wewnętrznej stronie okna. Zewnętrzne markizy skutecznie zapobiegają temu zjawisku, zapewniając wysoki komfort termiczny nawet w słoneczne, upalne dni. Przy odpowiednim stopniu przezierności przesłony można całkowicie zrezygnować z klimatyzacji.

Szczególną cechą markiz do okien dachowych, których montaż we Wrocławiu zapewnia Słoneczny Dom, jest ich wspomniana przezierność. Ponieważ mają one postać siatki o mniejszych lub większych oczkach, pomieszczenie nie jest całkowicie zaciemnione, a markiza nie zasłania widoku za oknem. Dzięki temu, przy zachowaniu optymalnej temperatury wnętrza, niepotrzebne jest jego dodatkowe doświetlanie w ciągu dnia. Rozproszone światło jest miękkie, przyjemne, nie utrudnia oglądania telewizji czy pracy przy komputerze.

Korzyści z montażu markiz do okien dachowych


Wybór markiz na okna dachowe to bardzo dobry pomysł. Znakomicie spełniają swoją funkcję osłony przeciwsłonecznej, chronią przed wysoką temperaturą, jaka na poddaszach jest problemem nie tylko w czasie letnich upałów. Na tym jednak nie koniec. Wiele lat doświadczeń i setki realizacji, jakie mamy na swoim koncie jako serwis markiz na oknach dachowych, pozwalają nam twierdzić, że zapewniają one:

  • dużą oszczędność na rachunkach za prąd (w związku z brakiem potrzeby klimatyzowania pomieszczenia czy jego sztucznego doświetlania),
  • ogromny komfort pracy w pomieszczeniu (ze względu na naturalne, odpowiednio kontrastowe oświetlenie z ciągu dnia),
  • zdrowy, spokojny sen, niezmącony światłem z ulicy, słońcem o poranku, a nawet odgłosami deszczu czy wiatru, skutecznie wytłumiany przez materię markizy. 

Z całkowitym przekonaniem polecamy Ci tego typu przesłony, zapewniając przy tym profesjonalny montaż i serwis markiz na oknach dachowych we Wrocławiu i okolicach.

klucz

Gwarancja


Gwarancja obejmuje usługi serwisowe oraz wymienione produkty. Produkty zakupione w naszej firmie (rolety, żaluzje, markizy, silniki, sterowania) serwisowane są bezpłatnie w oparciu o warunki gwarancyjne danego produktu - gwarancja od 2 do 5 lat.
Usługi pogwarancyjne objęte są rękojmią przez okres od 1 do 3 miesięcy w zależności od stanu urządzenia, które jest naprawiane. W sytuacjach szczególnych, w usługach pogwarancyjnych (np. produkt jest bardzo zniszczony) firma Słoneczny Dom może:

  • Skrócić okres rękojmi na usługę naprawy.
  • Nie udzielić gwarancji.
  • Nie podejmować się napraw pogwarancyjnych.

Chcesz wiedzieć więcej, brakuje potrzebnych informacji?

Zadzwoń: +48 71 360 81 37

Napisz: biuro@slonecznydom.com


Realizacje

Słoneczny Dom - Rolety i Markizy

O nas

Słoneczny Dom - Rolety, Żaluzje i Markizy

Polecam. Zamówiliśmy rolety zewnętrzne. Jesteśmy zadowoleni, wszystkie prace przebiegły sprawnie. Ekipa montażowa spoko, zostawili po sobie porządek. Dobry kontakt z właścicielem, fajnie doradził rozwiązanie zabudowy balkonu.
T.M.

Prace wykonane dokładnie i czysto - włącznie z wywozem wszystkich śmieci jakie powstały. Nic nie zostało "przy okazji" uszkodzone dzięki starannemu zabezpieczaniu okien, tarasu, ścian... a na koniec wysprzątane tak, że ciężko było znaleźć 1 kulkę styropianu w trawniku.
B.O.

Zdecydowanie polecam. Na każdym etapie realizacji pełen profesjonalizm. Od wyceny do montażu wszystko tak jak powinno być.
W.T.

Rewelacja! Pan zjadł zęby na roletach, chętnie doradza, pomaga. Życzę sobie aby każda firma miała takie podejście do klienta. Gorąco polecam! (ten od śrubek). Pozdrawiam.
P.W.

Absolutna 5 ! A jak byłaby taka możliwość to i 5+. Firma Słoneczny Dom Wrocław cechuje się ogromną kulturą pracy i doradztwa. Szybko, merytorycznie, sprawnie, rzetelnie, estetycznie i bez żadnego najmniejszego zarzutu. Polecam serdecznie każdemu!
M.Ż.

Wiedza co robią, zostawiają po sobie porządek, nie trzeba patrzeć im na ręce. Mogę jedynie Polecić.
B.P

Top