Ładowanie

Szukaj w serwisie

+

Markizy tarasowe – sposób na komfortowy wypoczynek

Jeśli w swoim domu wygospodarowałeś/aś przestrzeń na taras, to latem z pewnością jest to Twoje ulubione miejsce do relaksu czy podejmowania gości. Być może nawet pracujesz zdalnie i chętnie korzystasz z przydomowego zakątka na świeżym powietrzu. O ile jednak Twój taras nie znajduje się przy północnej ścianie budynku, często musisz zmagać się z ostrym światłem słonecznym lub nieznośnym upałem, a nawet przelotny deszcz zmusza Cię do powrotu do domu. Korzystasz z parasola ogrodowego? Rozważ montaż markizy tarasowej! To bardzo wygodny i estetyczny sposób na stworzenie z tarasu miejsca, w którym nie zaskoczą Cię nigdy kaprysy pogody.

Jak wyglądają markizy na taras?


Markizy tarasowe to tekstylne daszki montowane do elewacji budynku – dokładnie tam, gdzie potrzebujesz kawałka cienia czy osłony przed wiatrem. Nowoczesne markizy na taras wykonuje się z mocnych, odpornych na działanie czynników atmosferycznych materiałów (np. akrylowych, poliestrowych). Zapewniają one przede wszystkim barierę dla światła słonecznego, ale są też chronią taras przed letnim deszczem. Dzięki odpowiedniej impregnacji zachowują przy tym swój pierwotny wygląd, mimo iż narażone są na promieniowanie UV, wilgoć czy kurz. Łatwo utrzymać je w czystości.

Istnieją różne typy markiz tarasowych. We Wrocławiu w Słonecznym Domu oferujemy przede wszystkim modele kasetowe, czyli takie, które zwinąć można do aluminiowej kasety i – gdy tylko nie są potrzebne – cieszyć się światłem i pięknym niebem. To zresztą dużo wygodniejsze w obsłudze rozwiązanie niż montaż tarasowej markizy bezkasetowej, którą trzeba demontować poza sezonem letnim – dużych rozmiarów tekstylne zadaszenie wsparte na rozkładanych ramionach poradzi sobie wprawdzie ze zmienną pogodą w lipcu lub wrześniu, ale musisz zabezpieczyć je przed silnym wiatrem i gradem, które zdarzają się zimą.

Obsługa kasetowych markiz tarasowych


Rozwijane markizy tarasowe można obsługiwać ręcznie lub automatycznie. Modele z napędem manualnym są tańsze od markiz tarasowych z automatyką. Warto jednak zdecydować się na drugi wariant. O ile ręczna obsługa (zwykle za pomocą korby) niewielkiej markizy okienno-balkonowej nie przysparza większego problemu, przy dużej powierzchni i masie markizy tarasowej kłopotliwe może być np. jej szybkie zwinięcie przy nagłym załamaniu pogody.

Markizy tarasowe z automatyką wymagają podłączenia do prądu (choć istnieją już też takie, które działają w oparciu o energię słoneczną). Ich obsługa nie wiąże się jednak z najmniejszym wysiłkiem. Zwykle steruje się nimi za pomocą zainstalowanego na ścianie przełącznika lub zdalnie, z użyciem pilota. Najnowocześniejsze rozwijane markizy tarasowe mają wbudowany system automatyki pogodowej – zmieniają położenie w zależności od panujących warunków atmosferycznych.

Jeśli zdecydujesz się na zakup markizy tarasowej z automatyką, rozważ wybór modelu z awaryjnym zwijaniem ręcznym. Może Ci się to bardzo przydać np. w przypadku nagłej, gwałtownej burzy, która spowoduje przerwę w dostawie energii elektrycznej, a jednocześnie będzie okolicznością, w której bezwzględnie należy zabezpieczyć markizę przed uszkodzeniem.

Korzyści z montażu markizy tarasowej


Obok tak oczywistego profitu, jak kawałek cienia w ogrodzie, montaż markizy tarasowej przysporzy Ci także wielu innych korzyści. Nieprzepuszczająca światła słonecznego materia przy ścianie Twojego domu zabezpieczy go przed wysokimi temperaturami się w upalne dni. Nawet odchylony od elewacji pod kątem blisko 90° daszek zadziała skuteczniej niż wewnętrzna przesłona okienna, ponieważ w ogóle nie dopuści promieniowania do szyby, która nagrzana oddaje ciepło do pomieszczenia. Zacienienie dużego okna tarasowego markizą znacznie ogranicza konieczność klimatyzowania domu. Dzięki temu nie tylko jest w nim przyjemniej, ale też można poczynić spore oszczędności na rachunkach za prąd.

Choć tekstylna markiza tarasowa nie stanowi bariery antywłamaniowej, z pewnością zapewni Ci więcej poczucia bezpieczeństwa i intymności w Twoim własnym ogrodzie. Może być także praktycznym zabezpieczeniem Twojego mienia – przechowywanie pod nią mebli ogrodowych, sprzętów gospodarczych czy rekreacyjnych sprawi, że nie będą one narażone na płowienie w słońcu, deszcz czy wiatr. Nie trzeba dodawać, że piękna markiza tarasowa może stać się wyjątkową ozdobą Twojego domu i ogrodu.

Jeśli planujesz montaż markizy tarasowej we Wrocławiu lub jego okolicach, serdecznie zapraszamy do kontaktu ze Słonecznym Domem. Oferujemy nie tylko ogromny wybór markiz, których parametry możemy dostosować do Twoich potrzeb, ale też profesjonalny montaż, bez najmniejszej szkody dla elewacji Twojego domu, z szacunkiem dla terenu Twojego ogrodu. Zapewnimy Ci także gwarancyjny i pogwarancyjny serwis markizy tarasowej, dzięki czemu będzie dobrze służyć Ci przez długie lata.

klucz

Gwarancja


Gwarancja obejmuje usługi serwisowe oraz wymienione produkty. Produkty zakupione w naszej firmie (rolety, żaluzje, markizy, silniki, sterowania) serwisowane są bezpłatnie w oparciu o warunki gwarancyjne danego produktu - gwarancja od 2 do 5 lat.
Usługi pogwarancyjne objęte są rękojmią przez okres od 1 do 3 miesięcy w zależności od stanu urządzenia, które jest naprawiane. W sytuacjach szczególnych, w usługach pogwarancyjnych (np. produkt jest bardzo zniszczony) firma Słoneczny Dom może:

  • Skrócić okres rękojmi na usługę naprawy.
  • Nie udzielić gwarancji.
  • Nie podejmować się napraw pogwarancyjnych.

Chcesz wiedzieć więcej, brakuje potrzebnych informacji?

Zadzwoń: +48 71 360 81 37

Napisz: biuro@slonecznydom.com


Realizacje

Słoneczny Dom - Rolety i Markizy

O nas

Słoneczny Dom - Rolety, Żaluzje i Markizy

Polecam. Zamówiliśmy rolety zewnętrzne. Jesteśmy zadowoleni, wszystkie prace przebiegły sprawnie. Ekipa montażowa spoko, zostawili po sobie porządek. Dobry kontakt z właścicielem, fajnie doradził rozwiązanie zabudowy balkonu.
T.M.

Prace wykonane dokładnie i czysto - włącznie z wywozem wszystkich śmieci jakie powstały. Nic nie zostało "przy okazji" uszkodzone dzięki starannemu zabezpieczaniu okien, tarasu, ścian... a na koniec wysprzątane tak, że ciężko było znaleźć 1 kulkę styropianu w trawniku.
B.O.

Zdecydowanie polecam. Na każdym etapie realizacji pełen profesjonalizm. Od wyceny do montażu wszystko tak jak powinno być.
W.T.

Rewelacja! Pan zjadł zęby na roletach, chętnie doradza, pomaga. Życzę sobie aby każda firma miała takie podejście do klienta. Gorąco polecam! (ten od śrubek). Pozdrawiam.
P.W.

Absolutna 5 ! A jak byłaby taka możliwość to i 5+. Firma Słoneczny Dom Wrocław cechuje się ogromną kulturą pracy i doradztwa. Szybko, merytorycznie, sprawnie, rzetelnie, estetycznie i bez żadnego najmniejszego zarzutu. Polecam serdecznie każdemu!
M.Ż.

Wiedza co robią, zostawiają po sobie porządek, nie trzeba patrzeć im na ręce. Mogę jedynie Polecić.
B.P

Top