Ładowanie

Szukaj w serwisie

+

Verandy – funkcjonalne markizy poziome

Verandy, nazywane też markizami verandowymi – to rodzaj przesłon stosowanych do poziomych i ukośnych powierzchni. Najczęściej wykorzystuje się je na zewnątrz budynków, choć montaż verandy wewnątrz pomieszczeń jest jak najbardziej możliwy. Tego typu markizy mogą stanowić przesłonę świetlików, ale też szklanych dachów, powszechnie spotykanych choćby w nowoczesnych centrach handlowych czy biurowcach. Ponadto często wykorzystywane są w gastronomii. Veranda to znakomity sposób na zadaszenie ogródków kawiarni czy restauracji. Znacznie skuteczniej niż klasyczne parasole chroni gości przed nadmiarem słońca, deszczem, czy wiatrem. Popularne zastosowanie verandy przy domu to zaś osłona tarasów, pergoli i ogrodów zimowych.

Jak wygląda markiza veranda?


Oferowane przez Słoneczny Dom z Wrocławia verandy to płaskie markizy tekstylne – wykonane z bardzo mocnych, odpornych na działanie czynników atmosferycznych tkanin. Dostępne są w szerokiej gamie kolorów, które nie blakną pod wpływem działania światła słonecznego. Mogą mieć wymiary nawet 4x5 m2. Co więcej, możliwy jest modułowy montaż verandy. We Wrocławiu często wykonujemy z tego typu markiz zadaszenia wielkopowierzchniowe, uzyskując spektakularny efekt barwnego dachu z tkaniny. Parametry verandy dostosowujemy do Twoich potrzeb!

Verandy zwijane są do podłużnych, aluminiowych kaset – malowanych proszkowo i również dostępnych w dowolnym kolorze z palety RAL. Obudowy mocuje się zwykle na drewnianych lub stalowych konstrukcjach w taki sposób, by markizy można było naciągnąć w pozycji poziomej lub pod innym, dowolnym kątem nachylenia (przy zachowaniu poziomego położenia samej kasety). Wbudowany system naciągu pozwala na utrzymanie napięcia markizy nawet na dużych powierzchniach. 

Standardowo verandy wyposażone są w napęd elektryczny, co nie tylko ułatwia sterowanie markizami, ale też pozwala na zastosowanie niezwykle praktycznego systemu automatyki pogodowej, a tym samym precyzyjną kontrolę stopnia nasłonecznienia. W Słonecznym Domu dokładamy starań, by instalowane przez nas we Wrocławiu verandy zawsze działały w sposób płynny i niezawodny, zapewniając wysoki komfort użytkowania przy łatwej i bezawaryjnej obsłudze. W przypadku jakichkolwiek problemów, oferujemy Ci profesjonalny serwis – zarówno w ramach gwarancji, jak i pogwarancyjny.

Zalety montażu verandy w budynkach


Duże okna dachowe czy wręcz przeszklone powierzchnie dachów to rozwiązania, które świetnie służą doświetleniu wnętrz. Sprawiają, że pomieszczenia wydają się optycznie większe, a przy tym zyskują oryginalny charakter. Komfort przebywania w takich miejscach wymaga jednak kontroli nasłonecznienia. Zbyt dużo światła może utrudniać oglądanie telewizji albo zakłócać sen o poranku. Przeszklone dachy mogą przysparzać problemów szczególnie latem, ponieważ stają się przyczyną nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń.

Verandy rozwiązują wszystkie powyższe problemy. Ograniczają dopływ światła, ale nie odcinają go całkowicie, ponieważ markizy wykonywane są z częściowo przeziernych tkanin (choć możemy też zaoferować Ci montaż verandy zapewniającej pełne zaciemnienie). Dzięki opcji płynnego sterowania możesz decydować o ilości przepuszczanego do pomieszczenia światła. Co więcej, verandy zapewniają wysoki komfort termiczny, często pozwalając na całkowitą rezygnację z klimatyzowania pomieszczenia, a tym samym na sporą oszczędność na rachunkach za prąd.

Korzyści z zastosowania verandy przy domu


Veranda to system, który znakomicie sprawdza się na tarasach czy w pergolach. Nawet jeśli przebywasz w takich miejscach właśnie po to, by skorzystać ze słońca i świeżego powietrza, przyda Ci się opcja regulacji ilości światła (np. by popracować przy komputerze) albo ochrona przed przelotnym deszczem. Praktyczna jest też możliwość przesłonięcia tarasu wówczas, gdy się z niego nie korzystasz. Pozwala zabezpieczyć znajdujące się na nim sprzęty przed blaknięciem w słońcu oraz zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

W przypadku ogrodów zimowych możliwość regulacji nasłonecznienia i panującej wewnątrz temperatury jest nieoceniona ze względu na znajdującą się w nich zieleń. Markizy pozwalają stworzyć optymalne warunki dla roślinności w szklarniowych warunkach. Oczywiście montaż verandy oznacza też Twój wyższy komfort korzystania z ogrodu zimowego (tak zimą, jak i latem) – z tych samych powodów, dla których warto zastosować to rozwiązanie w przypadku przeszklonych dachów i okien dachowych. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

klucz

Gwarancja


Gwarancja obejmuje usługi serwisowe oraz wymienione produkty. Produkty zakupione w naszej firmie (rolety, żaluzje, markizy, silniki, sterowania) serwisowane są bezpłatnie w oparciu o warunki gwarancyjne danego produktu - gwarancja od 2 do 5 lat.
Usługi pogwarancyjne objęte są rękojmią przez okres od 1 do 3 miesięcy w zależności od stanu urządzenia, które jest naprawiane. W sytuacjach szczególnych, w usługach pogwarancyjnych (np. produkt jest bardzo zniszczony) firma Słoneczny Dom może:

  • Skrócić okres rękojmi na usługę naprawy.
  • Nie udzielić gwarancji.
  • Nie podejmować się napraw pogwarancyjnych.

Chcesz wiedzieć więcej, brakuje potrzebnych informacji?

Zadzwoń: +48 71 360 81 37

Napisz: biuro@slonecznydom.com


Realizacje

Słoneczny Dom - Rolety i Markizy

O nas

Słoneczny Dom - Rolety, Żaluzje i Markizy

Polecam. Zamówiliśmy rolety zewnętrzne. Jesteśmy zadowoleni, wszystkie prace przebiegły sprawnie. Ekipa montażowa spoko, zostawili po sobie porządek. Dobry kontakt z właścicielem, fajnie doradził rozwiązanie zabudowy balkonu.
T.M.

Prace wykonane dokładnie i czysto - włącznie z wywozem wszystkich śmieci jakie powstały. Nic nie zostało "przy okazji" uszkodzone dzięki starannemu zabezpieczaniu okien, tarasu, ścian... a na koniec wysprzątane tak, że ciężko było znaleźć 1 kulkę styropianu w trawniku.
B.O.

Zdecydowanie polecam. Na każdym etapie realizacji pełen profesjonalizm. Od wyceny do montażu wszystko tak jak powinno być.
W.T.

Rewelacja! Pan zjadł zęby na roletach, chętnie doradza, pomaga. Życzę sobie aby każda firma miała takie podejście do klienta. Gorąco polecam! (ten od śrubek). Pozdrawiam.
P.W.

Absolutna 5 ! A jak byłaby taka możliwość to i 5+. Firma Słoneczny Dom Wrocław cechuje się ogromną kulturą pracy i doradztwa. Szybko, merytorycznie, sprawnie, rzetelnie, estetycznie i bez żadnego najmniejszego zarzutu. Polecam serdecznie każdemu!
M.Ż.

Wiedza co robią, zostawiają po sobie porządek, nie trzeba patrzeć im na ręce. Mogę jedynie Polecić.
B.P

Top