Zaprojektuj swoją markizę!

Pragniesz cienia lub świeżości na swoim tarasie lub balkonie? Zaprojektuj w kilka minut markizę. Sfotografuj swój dom, wybierz materiał markizowy i zobacz swój taras w nowej odsłonie!

Zaprojektuj

Ładowanie

Szukaj w serwisie

+

Pergole

Rolety, Żaluzje, Markizy – Wrocław i okolice


Pergola to idealne zabezpieczenie na każdą porę roku. Pergola jest wiatro i wodoodporna. Przestrzeń pod pergolą to będzie ulubione miejsce, Twoje i Twoich bliskich. Dodatkowe wyposażenie, jak markizy pionowe, żaluzje, oświetlenie czy ogrzewanie pozwolą Ci na pełen relaks w komfortowym otoczeniu. Wybierz swój model pergoli oraz wyposażenie, zabezpiecz swój dom, mieszkanie, biznes.


Dzięki bezpiecznemu montażowi pergol zyskasz:
  • Poczucie bezpieczeństwa
  • Intymność i komfort
  • Spokojny sen

Dodatkowo unikniesz:
  • Letniego upału i uciążliwego wiatru
  • Ciekawskich spojrzeń
  • Wysokich kosztów konserwacji

Pergole lamelowe

Pergola lamelowa posiada dach wykonany z płaskich lameli o szerokości 20-25cm. Lamele obracają się w zakresie 90 stopni. Regulując pochyleniem lameli decydujesz o ilości światła pod pergolą. Lamele mogą być ułożone prostopadle lub równolegle do budynku. Konstrukcja pergoli może być zamontowana przy ścianie (1-2 słupy) jak i niezależnie wolnostojąco (4 słupy). Pergole można łączyć ze sobą i wykonać różne kształty i układy. Konstrukcja pergoli posiada odprowadzenie wody poprzez rynny oraz słupy.


Pergole segmentowe

W pergoli segmentowej dach jest zsuwany. Dach wykonany jest z poprzeczek i rozpiętych pomiędzy nimi specjalnych wzmocnionych poszyć. Konstrukcja pergoli może być zamontowana przy ścianie (2 słupy) jak i niezależnie wolnostojąco (4 słupy). W zależności od wyboru montażu dach będzie składanych do ściany budynku (montaż przyścienny) lub w dowolnym kierunku (montaż wolnostojący). Dach pergoli musi mieć nachylenie minimum 4-8 stopni w celu odprowadzenia wody do rynny a następnie przez słupy.


Verandy

System ten wykorzystuje się w istniejących już konstrukcjach drewnianych lub stalowych. Verandę montuje się na konstrukcji lub pod dachem konstrukcji. Poszycie w verandzie jest zwijane do kasety. System verandowy można również zamontować na szklanych ogrodach zimowych lub dowolnych nachylonych i pionowych powierzchniach.


ŚCIANY W PERGOLI

Rolety, Żaluzje, Markizy – Wrocław i okolice

Markizy pionowe / refleksole

Zwijane ściany pergoli to refleksole – specjalny system pionowych markiz który zabezpiecza przed nadmiernym nagrzaniem, jednocześnie odpowiednio doświetla i chroni przed wiatrem. Tkanina refleksolowa jest delikatna w wyglądzie, solidna w zabezpieczeniu. Po wyposażeniu pergoli w markizy pionowe możesz zostawić swoje meble ogrodowe w pełnym zabezpieczeniu.


Żaluzje poziome

Ściany pergoli można zabezpieczyć żaluzjami fasadowymi. Sterując kątem pochylenia lameli, decydujemy o ilości światła i energii słonecznej. Ruchome elementy poziome – lamele – pozwalają płynnie regulować dopływ światła i ciepła oraz chronią przed wiatrem. Twoje rzeczy zostawione pod zamkniętą pergolą oraz opuszczonymi żaluzjami będą bezpieczne.


Przysłony pionowe

Ciekamym i bardzo ładnym wykończeniem są ściany pergoli wykonane z poziomych poprzeczek lub rozciągniętych tkanin screnowych. System może być zamontowany na stałe lub, po doposażeniu w odpowiednie szyny, przesuwany wzdłuż ścany pergoli. Odpowiedniu ustawione przysłony stworzą miły klimat i strefę wypoczynku oraz intymności.


Szklane ściany

Jeżeli lubisz jasne wnętrza, nie przeszkadzają Ci spojrzenia innych osób oraz cenisz przestrzeń to szklane ściany z przesuwanych elementów będą idealne dla Twojej pergoli. Ściany szklane można zsuwać w jedno miejsce lub ustawić dowolnie według swoich preferencji.


Kolory

Rolety, Żaluzje, Markizy – Wrocław i okolice

Konstrukcje

Aluminiową konstrukcję pergoli możesz wybrać spośród kilkudziesięciu kolorów. Standardowe kolory to biel i grafit. Elementy możemy też wykonać pod specjalne zamówienie wg. indywidulanie dobranego koloru.


Tkaniny i poszycia

Dach pergoli segmentowej, verandy oraz markizy pionowe wykonane są ze specjalnych wzmocnionych poszyć. Poszycia dachowe są nieprzepuszczalne dla wody stąd wymagane nachylenie połaci dachwych w tych systemach, poszycia w markizach pionowych najczęściej wykonywany jest z tkanin screenowych ze specjalnym systemem utrzymania tkaniny w prowadnicach. Tkaniny i poszycia są elementem wymiennym, średnia żywotność poszyć to okres 10-15 lat.


AKCESORIA DO PERGOL

Rolety, Żaluzje, Markizy – Wrocław i okolice

Oświetlenie

Konstrukcja pergoli może być wyposażona w liniowe lub punktowe oświetlenie LED. W zależności od wyboru rozwiązań oświtlenie może mieć zmienne kolory oraz można ustawiać jasność oświetlenia tworząc odpowiedni nastrój. Oświetlenie można obsługiwać tym samym pilotem lub aplikacją którymi obsługujemy dach pergoli oraz ściany wykonane z markiz lub żaluzji.


Ogrzewanie

Jeżeli cenisz sobie ciepło w chłodniejsze dni to pod kostrukcją pergoli można zamontować promienniki które ogrzewają przestrzeń. Zastosowanie zabezpieczenia ścian pergoli markizami lub żaluzjami chroni przed wiatrem oraz zwiększa odczucie ciepła z promiennika.


Nagłośnienie

Wnętrze pegoli może być wyposażone w głośniki. Odtwarzając muzykę w swoim telefonie, za pośrednictwem łącza Bluetooth, możesz wypełnić przestrzeń i stworzyć swój ulubiony nastrój.


STEROWANIE – OBSŁUGA PERGOL

Rolety, Żaluzje, Markizy – Wrocław i okolice

Sterowanie

Pergole wyposażone są w silnik który otwiera i zamyka dach. Silnik obsuguje się włącznikiem, pilotem lub aplikacją. Silnik może współpracować z automatyką pogodową lub godzinową. Wyposażająć pergole w ściany wykonane z markiz pionowych lub żaluzji tym samym pilotem lub aplikacją możesz obsługwać zarówno pergolę jak i autoamtykę w ścianach pergoli.


Automatyka pogodowa

Czujniki pogodowe zabezpieczają przed nadmiernym słońcem i deszczem. Gdy mocno świeci słońce lub zacznie padać deszcz pergola może sama zamknąć dach oraz pionowe ściany wyposażone w markizy lub żaluzje. Czujniki pilnują bezpieczeństwa Twojego, Twoich bliskich oraz Twojego mienia.


Automatyka czasowa

Włącznik do pergoli, pilot lub aplikacja mogą być wyposażone w terminaż czasowy. W zaprogramowanym czasie pergola lub ścianne osłony jak markizy czy żaluzje otworzą się, następnie o wyznaczonej godzinie zamkną.


MONTAŻ PERGOL

Rolety, Żaluzje, Markizy – Wrocław i okolice

Montaż

Firma Soneczny Dom wykonuje montaż oferowanych pergol oraz dodatkowego wyposażenia: markizy pionowe, żaluzje, oświetlenie, ogrzewanie i nagłośnienie. Prowadzimy usługi naprawy i serwisu. Preferujemy serwis na terenie miasta Wrocław i okolic.Chcesz wiedzieć więcej, brakuje potrzebnych informacji?

Zadzwoń: +48 71 360 81 37

Napisz: biuro@slonecznydom.com


Rodzaje pergoli tarasowych


Pergole tarasowe – czyli te, które obok swoich walorów ozdobnych mają być przede wszystkim funkcjonalne jako miejsce wypoczynku, pracy przy komputerze czy rodzinnego posiłku– mogą mieć różnego typu konstrukcję. Przede wszystkim można podzielić je na przyścienne i wolnostojące.

Pergole przyścienne są – jak nazwa wskazuje – mocowane do ściany budynku, podparte dodatkowo jednym lub dwoma słupami. Stanowią rodzaj zadaszenia nad istniejącym już tarasem lub stanowią sposób na wygospodarowanie tego typu strefy w domach, w których na etapie budowy nie przewidziano tarasu. Konstrukcje wolnostojące zaś oparte są o przynajmniej cztery słupy. Montaż pergoli tego typu wymaga nieco większych nakładów. Ich zaletą jest to, że mogą stanąć w dowolnym miejscu ogrodu.

Oferowane przez Słoneczny Dom we Wrocławiu pergole ogrodowe dzielą się także na lamelowe i segmentowe. To rozróżnienie dotyczy przede wszystkim typu zadaszenia. W pierwszym przypadku ma ono postać płaskich lameli o szerokości 20-25 cm. Obracają się one w zakresie 90°, więc regulując ich nachyleniem, możesz decydować o stopniu zacienienia pergoli. Poziome ułożenie lameli zapewnia dobrą ochronę przed deszczem. Drugi wariant pergoli wyposażony jest w konstrukcję z nieruchomych poprzeczek, na których wspiera się zsuwane poszycie dachu.

Jak zbudowane są pergole ogrodowe?


Jak widzisz, budowa Twojej pergoli tarasowej zależy w znacznej mierze od Twoich potrzeb i preferencji, a w pewnym stopniu także od istniejącej już w Twoim domu i ogrodzie infrastruktury. Słoneczny Dom we Wrocławiu montażem pergoli ogrodowej zajmuje się od wielu lat. Posiadamy doświadczenie i dysponujemy rozległym wachlarzem możliwości. Dlatego jesteśmy w stanie spełnić Twoje oczekiwania niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na pergolę ogrodową przyścienną, czy wolnostojącą, z drewna, czy z ekstrudowanych profili aluminiowych.

Tym, czego z pewnością nie może zabraknąć w Twojej pergoli tarasowej, jest system odprowadzania wody. Niezależnie od tego, jaki typ konstrukcji wybierzesz, zadbamy o to, by była dla Ciebie schronieniem w czasie deszczu, a jednocześnie nie nastręczała problemów w związku z gromadzącą się wodą. Drugą niemniej istotną kwestią jest ochrona przed nadmiarem słońca. Jako profesjonalny serwis pergoli zawsze rekomendujemy wyposażenie ich w dach tkaninowy, np. w system veranda, który pozwala płynnie regulować stopień nasłonecznienia. 

Choć pergole z założenia stanowią lekkie, ażurowe konstrukcje z praktycznych względów warto doposażyć je także w przesłony boczne, np. refleksole, czyli tekstylne markizy pionowe. Takie rozwiązanie stanowi świetną, opcjonalną ochronę przed słońcem, wiatrem czy deszczem, dzięki czemu z pergoli korzystać można praktycznie o każdej porze roku, niezależnie od zmiennych warunków atmosferycznych. Refleksole można zainstalować także wówczas, gdy naturalną „ścianę” pergoli tworzą rośliny pienne.

Korzyści z budowy pergoli tarasowej


Tworzone przez Słoneczny Dom we Wrocławiu pergole tarasowe to Twoja dodatkowa przestrzeń do pracy, wypoczynku, spotkań z bliskimi ludźmi – szczególnie komfortowa latem, bo na świeżym powietrzu, w pięknym otoczeniu Twojego ogrodu, a przy tym niezależna od zmiennych warunków atmosferycznych. Pergola zapewni Ci także poczucie intymności, osłaniając Cię przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów. Dodatkowo będzie znakomitym zabezpieczeniem Twojego mienia – mebli ogrodowych, grilla czy ogrodowych zabawek Twojego dziecka. Jesteśmy gotowi spełnić wszystkie Twoje marzenia już na etapie budowy nowego zakątka w Twoim ogrodzie. Gwarantujemy także sprawny serwis pergoli tarasowych we Wrocławiu i okolicach.

Realizacje

Słoneczny Dom - Rolety i Markizy

O nas

Słoneczny Dom - Rolety, Żaluzje i Markizy

Polecam. Zamówiliśmy rolety zewnętrzne. Jesteśmy zadowoleni, wszystkie prace przebiegły sprawnie. Ekipa montażowa spoko, zostawili po sobie porządek. Dobry kontakt z właścicielem, fajnie doradził rozwiązanie zabudowy balkonu.
T.M.

Prace wykonane dokładnie i czysto - włącznie z wywozem wszystkich śmieci jakie powstały. Nic nie zostało "przy okazji" uszkodzone dzięki starannemu zabezpieczaniu okien, tarasu, ścian... a na koniec wysprzątane tak, że ciężko było znaleźć 1 kulkę styropianu w trawniku.
B.O.

Zdecydowanie polecam. Na każdym etapie realizacji pełen profesjonalizm. Od wyceny do montażu wszystko tak jak powinno być.
W.T.

Rewelacja! Pan zjadł zęby na roletach, chętnie doradza, pomaga. Życzę sobie aby każda firma miała takie podejście do klienta. Gorąco polecam! (ten od śrubek). Pozdrawiam.
P.W.

Absolutna 5 ! A jak byłaby taka możliwość to i 5+. Firma Słoneczny Dom Wrocław cechuje się ogromną kulturą pracy i doradztwa. Szybko, merytorycznie, sprawnie, rzetelnie, estetycznie i bez żadnego najmniejszego zarzutu. Polecam serdecznie każdemu!
M.Ż.

Wiedza co robią, zostawiają po sobie porządek, nie trzeba patrzeć im na ręce. Mogę jedynie Polecić.
B.P

Top