Ładowanie

Szukaj w serwisie

+

Piękne i praktyczne markizy okienno-balkonowe

Markizy okienno-balkonowe to rozwiązanie, które – jak sama nazwa wskazuje – można zastosować do zacienienia okien i balkonów, ale też małych tarasów, werand itp. Od markiz tarasowych różnią się rozmiarami i konstrukcją, która nie pozwala na przenoszenie dużych obciążeń. Dlatego montaż markizy okienno-balkonowej możliwy jest wszędzie tam, gdzie chcemy osłonić stosunkowo niewielką powierzchnię lub po prostu ograniczyć dopływ światła słonecznego do wnętrza pomieszczenia. Montowane na zewnątrz markizy okienno-balkonowe są nie tylko przydatne w słoneczne, upalne dni albo podczas deszczu, ale też mogą stanowić ozdobę elewacji budynku.

Jak wyglądają markizy okienno-balkonowe?


Markizy kojarzone są najczęściej ze swoim tradycyjnym wariantem koszowym. Takie półokrągłe zadaszenia od lat pojawiają się nad witrynami sklepów czy wejściami do budynków użyteczności publicznej. Współczesne markizy okienno-balkonowe, jakie we Wrocławiu oferuje Słoneczny Dom, mają postać rolety zwijanej do kasety z ekstrudowanego aluminium. Sama roleta wykonana jest z wysokiej klasy materiału z włókien szklanych, pokrytego warstwą PCV

Tkanina markizy odporna jest na działanie czynników atmosferycznych – wilgoć (a tym samym pleśń), wiatr (uszkodzenia mechaniczne), zmienne temperatury oraz światło UV, któ re powoduje blaknięcie kolorów. Przede wszystkim jednak, odbijając promieniowanie słoneczne, markizy okienno-balkonowe chronią pomieszczenia przed przegrzaniem i zapewniają przyjemne, bo mniej intensywne, światło dzienne.

Markizy okienno-balkonowe sterowane są manualnie lub automatycznie. Po rozwinięciu wspierają się na aluminiowych ramionach (w odróżnieniu od tych w markizach tarasowych nie są one przegubowo składane, lecz stanowią proste elementy konstrukcyjne) wyposażonych w system naciągu tkaniny. Ta lekka konstrukcja, która pozwala na montaż markizy okienno-balkonowej praktycznie na każdym podłożu, jest bardzo wytrzymała.

Podsumowując, składane markizy okienno-balkonowe to płaskie, tekstylne przesłony, w stanie rozłożonym – wsparte na aluminiowej konstrukcji. Można z łatwością zwinąć je do kasety wówczas, gdy nie są potrzebne lub gdy np. chcemy zabezpieczyć je na okres mrozów. Istnieje możliwość zmiany kąta nachylenia markiz (w zakresie 90°) względem elewacji budynku, co pozwala na regulowanie ilości światła przepuszczanego do pomieszczenia.

Korzyści z montażu markizy okienno-balkonowej


Markizy na okno z balkonem, na werandę czy niewielki taras to prosty sposób na ograniczenie ilości światła słonecznego i podniesienie komfortu termicznego w upalne dni. Stanowią przy tym atrakcyjny element dekoracyjny. Na zamówienie dostępne są w szerokiej palecie kolorów, choć –w naszym serwisie markiz okienno-balkonowych rekomendujemy wybór przysłon w stonowanych barwach – łatwych w utrzymaniu, pasujących do każdej elewacji i każdej ramy okiennej, dobrze odbijających światło.

W porównaniu z innego typu roletami zewnętrznymi (np. aluminiowymi) markizy nie dają pełnego zaciemnienia wnętrza. Przeciwnie – są częściowo przezierne, a odchylone tak, by stanowiły rodzaj zadaszenia nad balkonem, wpuszczają całkiem sporo światła dziennego. Znacznie skuteczniej za to niż rolety wewnętrzne chronią przed nagrzewaniem się pomieszczeń. Odbijając promienie słoneczne zanim dotrą do szyby, zapobiegają jej nagrzewaniu się. Ciepło nie zostaje oddane do pomieszczenia, przez co nawet w upały panuje w nim przyjemny chłód .

Montaż markizy okienno-balkonowej polecamy w szczególności tym osobom, którym zależy nie tylko na ochronie przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Takie przesłony okienne zapewniają wyjątkowo korzystne oświetlenie w pomieszczeniu – miękkie, rozproszone światło dzienne, dające dobry kontrast widzenia podczas pracy przy komputerze czy oglądania telewizji. Dzięki pewnemu stopniu przezierności markiz można nawet obserwować przez nie widok za oknem.

Czy markizy można zamontować samodzielnie?


Rozważasz zakup markizy okienno-balkonowej? We Wrocławiu szeroki wybór takich przesłon zapewni Ci Słoneczny Dom. Instalacja markizy na okno z balkonem to zadanie, z którym prawdopodobnie poradzisz sobie samodzielnie. Zdecydowanie lepiej jednak powierzyć je naszemu profesjonalistom. Możemy zaoferować Ci doradztwo w kwestii doboru przesłony, krótki termin oczekiwania na realizację zlecenia, możliwie nieinwazyjny montaż, a przede wszystkim serwis markizy, na którą udzielamy co najmniej dwuletniej gwarancji. Z łatwością jesteśmy także w stanie zapewnić Ci pełną sprawność naszych przesłon w okresie pogwarancyjnym.

klucz

Gwarancja


Gwarancja obejmuje usługi serwisowe oraz wymienione produkty. Produkty zakupione w naszej firmie (rolety, żaluzje, markizy, silniki, sterowania) serwisowane są bezpłatnie w oparciu o warunki gwarancyjne danego produktu - gwarancja od 2 do 5 lat.
Usługi pogwarancyjne objęte są rękojmią przez okres od 1 do 3 miesięcy w zależności od stanu urządzenia, które jest naprawiane. W sytuacjach szczególnych, w usługach pogwarancyjnych (np. produkt jest bardzo zniszczony) firma Słoneczny Dom może:

  • Skrócić okres rękojmi na usługę naprawy.
  • Nie udzielić gwarancji.
  • Nie podejmować się napraw pogwarancyjnych.

Chcesz wiedzieć więcej, brakuje potrzebnych informacji?

Zadzwoń: +48 71 360 81 37

Napisz: biuro@slonecznydom.com


Realizacje

Słoneczny Dom - Rolety i Markizy

O nas

Słoneczny Dom - Rolety, Żaluzje i Markizy

Polecam. Zamówiliśmy rolety zewnętrzne. Jesteśmy zadowoleni, wszystkie prace przebiegły sprawnie. Ekipa montażowa spoko, zostawili po sobie porządek. Dobry kontakt z właścicielem, fajnie doradził rozwiązanie zabudowy balkonu.
T.M.

Prace wykonane dokładnie i czysto - włącznie z wywozem wszystkich śmieci jakie powstały. Nic nie zostało "przy okazji" uszkodzone dzięki starannemu zabezpieczaniu okien, tarasu, ścian... a na koniec wysprzątane tak, że ciężko było znaleźć 1 kulkę styropianu w trawniku.
B.O.

Zdecydowanie polecam. Na każdym etapie realizacji pełen profesjonalizm. Od wyceny do montażu wszystko tak jak powinno być.
W.T.

Rewelacja! Pan zjadł zęby na roletach, chętnie doradza, pomaga. Życzę sobie aby każda firma miała takie podejście do klienta. Gorąco polecam! (ten od śrubek). Pozdrawiam.
P.W.

Absolutna 5 ! A jak byłaby taka możliwość to i 5+. Firma Słoneczny Dom Wrocław cechuje się ogromną kulturą pracy i doradztwa. Szybko, merytorycznie, sprawnie, rzetelnie, estetycznie i bez żadnego najmniejszego zarzutu. Polecam serdecznie każdemu!
M.Ż.

Wiedza co robią, zostawiają po sobie porządek, nie trzeba patrzeć im na ręce. Mogę jedynie Polecić.
B.P

Top