Ładowanie

Szukaj w serwisie

+

Rolety zewnętrzne

Rolety, Żaluzje, Markizy – Wrocław i okolice


Rolety zewnętrzne stosowane są w celu ochrony wnętrz przed utratą ciepła, promieniowaniem słonecznym, hałasem, a także jako zabezpieczenie przed włamaniem. Rolety pilnują Twojej prywatności i mienia. Twój dom, mieszkanie, firma są bezpieczne.


Dzięki bezpiecznemu montażowi rolet zewnętrznych zyskasz:

  • Poczucie bezpieczeństwa
  • Intymność i komfort
  • Spokojny sen

Dodatkowo unikniesz:

  • Letniego upału i chłodu zimą
  • Dokuczliwego hałasu
  • Wysokich rachunków


Opuszczona roleta jest izolatorem termicznym, chroniącym pomieszczenie przed utratą ciepła. Latem roleta osłania przed działaniem promieni słonecznych, zimą stanowi ochronę wnętrza – zabezpiecza przed nadmiernym wychłodzeniem. Opuszczona roleta pozwala na redukcję do 20% strat energii.Rolety zewnętrzne najczęściej montowane są na oknach i drzwiach Twojego domu, mieszkania, firmy. Roleta pracuje w zakresie otwórz-zamknij, możesz ustawić ją w dowolnej pozycji. Ustawiając roletę nie zamkniętą widać poziome perforacje które dyskretnie doświetlają wnętrza oraz są praktycznym zabezpieczeniem przed insektami.Rolety zewnętrzne mogą być montowane na oknach dachowych. Zamknięta roleta wygłusza hałas od kropli deszczu. Przy zamkniętej rolecie możesz uchylić okno i mieć dostęp do wentylacji wnętrza.


 

Rolety o większych wymiarach nazywamy roletami bramowymi lub bramami rolowanymi. Mają zastosowanie w garażach, dużych witrynach sklepowych czy w oddzieleniu powierzchni handlowych. Rolety bramowe sprawdzają się w miejscach gdzie nie ma możliwości zastosowania bram otwieranych i przesuwanych.W zależności od miejsca montażu i rozwiązań konstrukcyjnych, kasety i prowadnice do rolet mają różne rozwiązania techniczne:

  • Rolety elewacyjne
  • Rolety pod zabudowę
  • Rolety montowane razem z oknem
Rolety elewacyjne
Rolety pod zabudowę
Rolety montowane razem z oknem
1
1
1Płaszcze rolet wykonane są z aluminium malowanego trwałymi powłokami lakierniczymi. Kasety i prowadnice zbudowane są z aluminium lub wysokogatunkowego PVC. Rolety dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej wg. palety RAL, w kilkunastu okleinach drewnopodobnych oraz w nowoczesnych okleinach strukturalnych.


Akcesoria do rolet

Rolety, Żaluzje, Markizy – Wrocław i okolice

Zabezpieczenia

Rolety zewnętrzne i bramy rolowane mogą być wyposażone w zabezpieczenia, które utrudniają ich otwarcie. W standardowym rozwiązaniu, kiedy rolety są obsługiwane ręcznie (taśma, linka) każdy płaszcz rolety można ponieść od dołu do około 15-20% jego wysokości. Żeby utrudnić taką możliwość proponuje się zasuwki ręczne do listwy dolnej, rygle automatyczne lub zamek z kluczykiem. Gdy w rolecie jest zainstalowany silnik zaleca się montaż wieszaków blokad.


STEROWANIE – OBSŁUGA ROLET ZEWNĘTRZNYCH

Rolety, Żaluzje, Markizy – Wrocław i okolice

Obsługa rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne można obsługiwać zarówno ręcznie, jak i elektrycznie. Obsługa ręczna polega na podnoszeniu i opuszczaniu rolety taśmą, linką, korbą lub mechanizmem sprężynowym. Jeżeli w rolecie zamontujemy silnik, to obsługujemy go włącznikiem, pilotem lub aplikacją na smartfon, tablet czy komputer.


Automatyka pogodowa i godzinowa

Czujniki pogodowe są popularnym zabezpieczeniem w roletach elektrycznych. Przy roletach przydaje się czujnik słońca. Gdy wzrasta promieniowanie czujnik wysyła sygnał opuszczenia rolety. Jak niebo zachmurzy się roleta otworzy się.
Rolety najczęściej współpracują z zegarem godzinowym. W zaprogramowanym czasie osłona wykona otwarcie, a po osiągnięciu wyznaczonej godziny – zamknie się. Przydaje się to w czasie Twojej nieobecności. Zegar może symulować obecność domowników, zniechęca intruzów. Twój dom, mieszkanie, biznes może być bezpieczny.


MONTAŻ ROLET ZEWNĘTRZNYCH

Rolety, Żaluzje, Markizy – Wrocław i okolice

Montaż rolet zewnętrznych

Firma Słoneczny Dom wykonuje sprzedaż i montaż oraz serwis rolet zewnętrznych. Oferujemy: rolety ręczne - obsługiwane taśmą lub linką wraz ze zwijaczem; półautomatyczne – obsługa korbą lub mechanizmem sprężynowym; elektryczne - silniki do rolet wraz ze sterowaniem (włączniki, piloty, doprowadzenie zasilania do rolet); sterowanie centralne rolet: obsługa rolet przez internet za pomocą smartfonu, tabletu czy komputera. Serwisujemy: taśmy, linki, zwijacze i przelotki, wymieniamy płaszcze oraz wieszaki, wykonujemy przeglądy silników i sterowania jak i realizujemy naprawy elektryczne.


Chcesz wiedzieć więcej, brakuje potrzebnych informacji?

Zadzwoń: +48 71 360 81 37

Napisz: biuro@slonecznydom.com


Realizacje

Słoneczny Dom - Rolety i Markizy
Pokaż wszystkie

O nas

Słoneczny Dom - Rolety, Żaluzje i Markizy

Polecam. Zamówiliśmy rolety zewnętrzne. Jesteśmy zadowoleni, wszystkie prace przebiegły sprawnie. Ekipa montażowa spoko, zostawili po sobie porządek. Dobry kontakt z właścicielem, fajnie doradził rozwiązanie zabudowy balkonu.
T.M.

Prace wykonane dokładnie i czysto - włącznie z wywozem wszystkich śmieci jakie powstały. Nic nie zostało "przy okazji" uszkodzone dzięki starannemu zabezpieczaniu okien, tarasu, ścian... a na koniec wysprzątane tak, że ciężko było znaleźć 1 kulkę styropianu w trawniku.
B.O.

Zdecydowanie polecam. Na każdym etapie realizacji pełen profesjonalizm. Od wyceny do montażu wszystko tak jak powinno być.
W.T.

Rewelacja! Pan zjadł zęby na roletach, chętnie doradza, pomaga. Życzę sobie aby każda firma miała takie podejście do klienta. Gorąco polecam! (ten od śrubek). Pozdrawiam.
P.W.

Absolutna 5 ! A jak byłaby taka możliwość to i 5+. Firma Słoneczny Dom Wrocław cechuje się ogromną kulturą pracy i doradztwa. Szybko, merytorycznie, sprawnie, rzetelnie, estetycznie i bez żadnego najmniejszego zarzutu. Polecam serdecznie każdemu!
M.Ż.

Wiedza co robią, zostawiają po sobie porządek, nie trzeba patrzeć im na ręce. Mogę jedynie Polecić.
B.P

Top