Ładowanie

Szukaj w serwisie

+

Rolety zewnętrzne

Rolety, Żaluzje, Markizy – Wrocław i okolice


Rolety zewnętrzne stosowane są w celu ochrony wnętrz przed utratą ciepła, promieniowaniem słonecznym, hałasem, a także jako zabezpieczenie przed włamaniem. Rolety pilnują Twojej prywatności i mienia. Twój dom, mieszkanie, firma są bezpieczne.


Dzięki bezpiecznemu montażowi rolet zewnętrznych zyskasz:

  • Poczucie bezpieczeństwa
  • Intymność i komfort
  • Spokojny sen

Dodatkowo unikniesz:

  • Letniego upału i chłodu zimą
  • Dokuczliwego hałasu
  • Wysokich rachunków


Opuszczona roleta jest izolatorem termicznym, chroniącym pomieszczenie przed utratą ciepła. Latem roleta osłania przed działaniem promieni słonecznych, zimą stanowi ochronę wnętrza – zabezpiecza przed nadmiernym wychłodzeniem. Opuszczona roleta pozwala na redukcję do 20% strat energii.Rolety zewnętrzne najczęściej montowane są na oknach i drzwiach Twojego domu, mieszkania, firmy.Rolety zewnętrzne mogą być montowane na oknach dachowych.


 

Rolety o większych wymiarach nazywamy roletami bramowymi lub bramami rolowanymi. Mają zastosowanie w garażach, dużych witrynach sklepowych czy w oddzieleniu powierzchni handlowych.W zależności od miejsca montażu i rozwiązań konstrukcyjnych, skrzynki i prowadnice do rolet mają różne rozwiązania techniczne:

  • Rolety elewacyjne
  • Rolety pod zabudowę
  • Rolety montowane razem z oknem
Rolety elewacyjne
Rolety pod zabudowę
Rolety montowane razem z oknem
1
1
1Płaszcze rolet wykonane są z aluminium malowanego trwałymi powłokami lakierniczymi. Skrzynki i prowadnice zbudowane są z aluminium lub wysokogatunkowego PVC. Rolety dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej wg. palety RAL, w kilkunastu okleinach drewnopodobnych oraz w nowoczesnych okleinach strukturalnych.


Akcesoria do rolet zewnętrznych

Rolety, Żaluzje, Markizy – Wrocław i okolice

Zabezpieczenia

Rolety zewnętrzne mogą być wyposażone w zabezpieczenia, które utrudniają ich otwarcie. W standardowym rozwiązaniu, kiedy rolety są obsługiwane ręcznie (taśma, linka) każdy płaszcz rolety można ponieść od dołu do około 15-20% jego wysokości. Żeby utrudnić taką możliwość proponuje się zasuwki ręczne do listwy dolnej, rygle automatyczne lub zamek z kluczykiem. Gdy w rolecie jest zainstalowany silnik zaleca się montaż wieszaków blokad.


Nakładki i dystanse

Nakładki na prowadnice spełniają funkcję ozdobną. Profile dystansowe stosuje się, gdy potrzeba wykluczyć kolizję z różnymi elementami: klamką czy nawietrznikiem.


Moskitiery

Skrzynia, jak i prowadnice od rolet pozwalają na zintegrowanie rolet zewnętrznych z moskitierami zwijanymi. Moskitiery skutecznie chronią Twoje wnętrze przez owadami. Zabezpieczają też przed ucieczką Twoich małych zwierząt.


STEROWANIE – OBSŁUGA ROLET ZEWNĘTRZNYCH

Rolety, Żaluzje, Markizy – Wrocław i okolice

Obsługa rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne można obsługiwać zarówno ręcznie, jak i elektrycznie. Obsługa ręczna polega na podnoszeniu i opuszczaniu rolety taśmą, linką, korbą lub mechanizmem sprężynowym. Jeżeli w rolecie zamontujemy silnik, to obsługujemy go włącznikiem, pilotem lub aplikacją na smartfon, tablet czy komputer.


Automatyka pogodowa i godzinowa

Czujniki pogodowe są popularnym zabezpieczeniem w roletach elektrycznych. Przy roletach przydaje się czujnik słońca. Gdy wzrasta promieniowanie czujnik wysyła sygnał opuszczenia rolety. Jak niebo zachmurzy się roleta otworzy się.
Rolety najczęściej współpracują z zegarem godzinowym. W zaprogramowanym czasie osłona wykona otwarcie, a po osiągnięciu wyznaczonej godziny – zamknie się. Przydaje się to w czasie Twojej nieobecności. Zegar może symulować obecność domowników, zniechęca intruzów. Twój dom, mieszkanie, biznes może być bezpieczny.


MONTAŻ ROLET ZEWNĘTRZNYCH

Rolety, Żaluzje, Markizy – Wrocław i okolice

Montaż rolet zewnętrznych

Firma Słoneczny Dom wykonuje sprzedaż i montaż oraz serwis rolet zewnętrznych. Oferujemy: rolety ręczne - obsługiwane taśmą lub linką wraz ze zwijaczem; półautomatyczne – obsługa korbą lub mechanizmem sprężynowym; elektryczne - silniki do rolet wraz ze sterowaniem (włączniki, piloty, doprowadzenie zasilania do rolet); sterowanie centralne rolet: obsługa rolet przez internet za pomocą smartfonu, tabletu czy komputera. Serwisujemy: taśmy, linki, zwijacze i przelotki, wymieniamy płaszcze oraz wieszaki, wykonujemy przeglądy silników i sterowania jak i realizujemy naprawy elektryczne.


Chcesz wiedzieć więcej, brakuje potrzebnych informacji?

Zadzwoń: +48 71 360 81 37

Napisz: biuro@slonecznydom.com


Realizacje

Słoneczny Dom - Rolety i Markizy
Pokaż wszystkie

Nasi Dostawcy

Słoneczny Dom - Rolety, Żaluzje i Markizy
logo somfy
logo doskonalemarkizy
logo selt
logo portosrolety
logo dragon gda
logo anwis
logo rolety aluprof
Top