Ładowanie

Szukaj w serwisie

+

Rolety zewnętrzne

Rolety, Żaluzje, Markizy – Wrocław i okolice

Rolety zewnętrzne to akcesoria, które warto zamontować w swoim domu lub mieszkaniu. Doceniają je szczególnie Ci, którzy dbają o prywatność i bezpieczeństwo nieruchomości. Rolety przydają się nie tylko latem, ale praktycznie o każdej porze roku. Gdy na zewnątrz robi się na chłodno, rolety zewnętrzne przyczyniają się do obniżenia rachunków za ciepło, ponieważ poprawiają termikę budynku, tworząc barierę chroniącą przed zimnem i zapewniają dodatkową ochronę przed utratą ciepła. Rolety zewnętrzne stanowią również osłonę przed podmuchami wiatru, deszczem, mrozem oraz zawiejami śnieżnymi.Rolety zewnętrzne są stosowane w celu ochrony wnętrz przed utratą ciepła, promieniowaniem słonecznym, hałasem, a także jako zabezpieczenie przed włamaniami. Rolety pozwalają na zwiększenie prywatności i odpowiednie zabezpieczenie mienia – to za ich sprawą Twój dom, mieszkanie czy firma będą bezpieczne. Dzięki montażowi rolet zewnętrznych zyskasz:


Dzięki bezpiecznemu montażowi rolet zewnętrznych zyskasz:

  • poczucie bezpieczeństwa
  • intymność i komfort
  • spokojny sen

Dodatkowo unikniesz:

  • letniego upału i chłodu zimą
  • dokuczliwego hałasu
  • wysokich rachunków


Opuszczona roleta zewnętrzna jest izolatorem termicznym, chroniącym pomieszczenie przed utratą ciepła. Latem roleta osłania przed działaniem promieni słonecznych, a zimą stanowi ochronę wnętrza – zabezpiecza przed nadmiernym wychłodzeniem. Opuszczona roleta pozwala na redukcję strat energii do 20%. Jako że coraz częściej lato jest niezwykle upalne, warto zaradzić temu już dziś i stworzyć w budynku komfortowe warunki termiczne. Gdy rano opuścisz roletę zewnętrzną, osłonisz pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem i będziesz mógł cieszyć się chłodem we wnętrzu przez cały dzień.Rolety zewnętrzne są najczęściej montowane na oknach i drzwiach domu, mieszkania czy firmy. Roleta pracuje w zakresie otwórz- zamknij, możesz ustawić ją w dowolnej pozycji. Zostawiając roletę niezamkniętą, widać przez nią poziome perforacje, które dyskretnie doświetlają wnętrza oraz są praktycznym zabezpieczeniem przed insektami. Rolety zewnętrzne mogą być również montowane na oknach dachowych. Zamknięta roleta wygłusza hałas np. uderzających kropli deszczu. Przy zamkniętej rolecie możesz uchylić okno i mieć dostęp do świeżego powietrza.Rolety zewnętrzne mogą być montowane na oknach dachowych. Zamknięta roleta wygłusza hałas od kropli deszczu. Przy zamkniętej rolecie możesz uchylić okno i mieć dostęp do wentylacji wnętrza.


Rolety zewnętrzne o większych wymiarach nazywamy roletami bramowymi lub bramami rolowanymi. Mają one zastosowanie w garażach, dużych witrynach sklepowych czy w oddzielaniu powierzchni handlowych. Rolety bramowe sprawdzają się w miejscach, gdzie nie ma możliwości zastosowania bram otwieranych i przesuwanych.Tego typu rolety zewnętrzne można zobaczyć we Wrocławiu w wielu miejscach – nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz budynków wolnostojących czy w galeriach handlowych, np. jako ochrona punktu sprzedaży. Przy zakupie rolet bramowych ważny jest sposób montażu, rozmiar, sterowanie oraz inne cechy, które mają istotne znaczenie w zagwarantowaniu Ci komfortu i bezpieczeństwa.


Rodzaje rolet zewnętrznych

W zależności od miejsca montażu i rozwiązań konstrukcyjnych dla rolet zewnętrznych we Wrocławiu, kasety i prowadnice do rolet mają zastosowane różne rozwiązania techniczne. Najczęściej przyjmuje się podział rolet zewnętrznych na:


W zależności od miejsca montażu i rozwiązań konstrukcyjnych, kasety i prowadnice do rolet mają różne rozwiązania techniczne:

  • rolety elewacyjne–możemy je u Ciebie zamontować nie tylko podczas wymiany stolarki okiennej, ale praktycznie w dowolnym momencie użytkowania budynku. Doskonale zabezpieczą one Twój dom przed utratą ciepła, hałasem zewnętrznym i ryzykiem włamania. Zakupisz u nas wiele różnych modeli, które różnią się rozmiarem, materiałem wykonania i kolorystyką. Zamówisz również ich serwisowanie;

  • rolety pod zabudowę –przynoszą korzyści zarówno pod względem komfortu użytkowania, jak i poziomu bezpieczeństwa budynku. Dzięki nim możesz regulować ilość światła dziennego wpadającego do wnętrza, zabezpieczyć budynek przed włamaniem, zmniejszyć wysokość rachunków za ogrzewanie i skutecznie chronić się przed hałasem dochodzącym z zewnątrz. Są wykonane z wysokiej klasy materiałów – w szczególności z aluminium o doskonałych parametrach izolacyjnych. Decyzję o montażu rolety pod zabudowę powinieneś podjąć na etapie projektowania budynku;

  • rolety montowane razem z oknem –zapewniają skuteczną izolację termiczną budynku, pomagają obniżyć rachunki za ogrzewanie, dają możliwość zaciemnienia pomieszczeń oraz stanowią znakomitą barierę akustyczną. Dodatkowo są wyposażone w różnego rodzaju systemy zabezpieczeń, które skutecznie chronią je przed podniesieniem z zewnątrz. Sprawdzą się w połączeniu z każdym rodzajem stolarki, ponieważ tylko w minimalnym stopniu ingerują w wygląd elewacji. Montaż tego typu rolet zewnętrznych wykonujemy w nowym budownictwie, w trakcie wymiany okien lub podczas modernizacji budynków.

Rolety elewacyjne
Rolety pod zabudowę
Rolety montowane razem z oknem
1
1
1

Płaszcze rolet zewnętrznych są wykonane z aluminium malowanego trwałymi powłokami lakierniczymi, a kasety i prowadnice z aluminium lub wysokogatunkowego PVC. Rolety są dostępne w naszym sklepie w szerokiej gamie kolorystycznej (zgodnie z paletą RAL), w kilkunastu okleinach drewnopodobnych oraz w nowoczesnych okleinach strukturalnych. Elegancki design i ciekawa kolorystyka rolet z naszej oferty rolet zewnętrznych we Wrocławiu gwarantują, że zamawiane produkty będą doskonale pasować do każdego rodzaju budynku i pięknie zgrają się ze stolarką okienną i drzwiową.


Akcesoria do rolet

Rolety, Żaluzje, Markizy – Wrocław i okolice

Zabezpieczenia

Rolety zewnętrzne i bramy rolowane mogą być wyposażone w zabezpieczenia, które utrudniają ich otwarcie. W standardowym rozwiązaniu, kiedy rolety są obsługiwane ręcznie (taśma, linka) każdy płaszcz rolety można ponieść od dołu do około 15-20% jego wysokości. Żeby utrudnić taką możliwość proponuje się zasuwki ręczne do listwy dolnej, rygle automatyczne lub zamek z kluczykiem. Gdy w rolecie jest zainstalowany silnik zaleca się montaż wieszaków blokad.


STEROWANIE – OBSŁUGA ROLET ZEWNĘTRZNYCH

Rolety, Żaluzje, Markizy – Wrocław i okolice

Obsługa rolet zewnętrznych

Istnieją różne sposoby sterowania roletami zewnętrznymi. Można je obsługiwać zarówno ręcznie, jak i elektrycznie. Obsługa ręczna polega na podnoszeniu i opuszczaniu rolety taśmą, linką, korbą lub mechanizmem sprężynowym. Jeżeli w rolecie zamontujemy silnik, to obsługujemy go włącznikiem, pilotem lub aplikacją na smartfon, tablet czy komputer.


Automatyka pogodowa i godzinowa

Czujniki pogodowe są popularnym zabezpieczeniem w roletach elektrycznych. Przydaje się np. czujnik słońca – gdy wzrasta promieniowanie, czujnik wysyła sygnał opuszczenia rolety, a gdy niebo się zachmurzy, roleta zostanie otwarta. Rolety zewnętrzne najczęściej współpracują z zegarem godzinowym. W zaprogramowanym czasie osłona wykona otwarcie, a po osiągnięciu wyznaczonej godziny zamknie się. Przyda się to w czasie Twojej nieobecności – zegar może symulować obecność domowników, zniechęcając intruzów. Twój dom, mieszkanie czy biznes będą dzięki temu bardziej bezpieczne.


MONTAŻ ROLET ZEWNĘTRZNYCH

Rolety, Żaluzje, Markizy – Wrocław i okolice

Montaż rolet zewnętrznych

Zajmujemy się roletami zewnętrznymi na terenie Wrocławia i okolic. Oferujemy bezpłatne pomiary i montaż. Chętnie doradzimy w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania dostosowanego do Twoich potrzeb – w krótkim terminie od złożenia zamówienia otrzymasz od nas produkt zgodny z oczekiwaniami. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z naszymi fachowcami, którzy doradzą Ci we wszystkich kwestiach technicznych i podpowiedzą, które produkty z naszego asortymentu sprawdzą się najlepiej w Twoim domu. Służymy pomocą przez cały czas użytkowania rolet zewnętrznych!


Chcesz wiedzieć więcej, brakuje potrzebnych informacji?

Zadzwoń: +48 71 360 81 37

Napisz: biuro@slonecznydom.com


Realizacje

Słoneczny Dom - Rolety i Markizy
Pokaż wszystkie

O nas

Słoneczny Dom - Rolety, Żaluzje i Markizy

Polecam. Zamówiliśmy rolety zewnętrzne. Jesteśmy zadowoleni, wszystkie prace przebiegły sprawnie. Ekipa montażowa spoko, zostawili po sobie porządek. Dobry kontakt z właścicielem, fajnie doradził rozwiązanie zabudowy balkonu.
T.M.

Prace wykonane dokładnie i czysto - włącznie z wywozem wszystkich śmieci jakie powstały. Nic nie zostało "przy okazji" uszkodzone dzięki starannemu zabezpieczaniu okien, tarasu, ścian... a na koniec wysprzątane tak, że ciężko było znaleźć 1 kulkę styropianu w trawniku.
B.O.

Zdecydowanie polecam. Na każdym etapie realizacji pełen profesjonalizm. Od wyceny do montażu wszystko tak jak powinno być.
W.T.

Rewelacja! Pan zjadł zęby na roletach, chętnie doradza, pomaga. Życzę sobie aby każda firma miała takie podejście do klienta. Gorąco polecam! (ten od śrubek). Pozdrawiam.
P.W.

Absolutna 5 ! A jak byłaby taka możliwość to i 5+. Firma Słoneczny Dom Wrocław cechuje się ogromną kulturą pracy i doradztwa. Szybko, merytorycznie, sprawnie, rzetelnie, estetycznie i bez żadnego najmniejszego zarzutu. Polecam serdecznie każdemu!
M.Ż.

Wiedza co robią, zostawiają po sobie porządek, nie trzeba patrzeć im na ręce. Mogę jedynie Polecić.
B.P

Top