Ładowanie

Szukaj w serwisie

+

Osłony do wnętrza

Rolety, Żaluzje, Markizy – Wrocław i okolice

Wewnętrzne osłony okienne przeznaczone są do ochrony pomieszczeń mieszkalnych, biurowych oraz przemysłowych przed działaniem promieni słonecznych. Odpowiednio dobrane i ustawione decydują o panujących wewnątrz pomieszczeń warunkach, takich jak: nasłonecznienie lub zaciemnienie, temperatura czy odpowiednia cyrkulacja powietrza.


Dzięki bezpiecznemu montażowi osłon wewnętrznych zyskasz

  • Poczucie bezpieczeństwa
  • Intymność i komfort
  • Spokojny sen

Dodatkowo unikniesz

  • Letniego upału i chłodu zimą
  • Dokuczliwego hałasu
  • Wysokich rachunków

Roletki

Rolety tkaninowe to zasłony okienne wykonane z tkaniny nawiniętej na wałek. Można montować je bezpośrednio do ramy skrzydła okiennego, ściany lub sufitu. Efekt zasłonięcia lub odsłonięcia uzyskujemy poprzez nawijanie tkaniny roletowej na wałek. Stosując odpowiednie rodzaje materiałów, możemy osiągnąć efekt całkowitego lub częściowego zaciemnienia pomieszczenia.

Roletki podnoszone i opuszczane są za pomocą sznurka, łańcuszka, sprężyny lub sterowane elektrycznie – silnikiem, włącznikiem, pilotem, smartfonem. Możliwe jest też zasilanie bezprzewodowe przy użyciu baterii lub panela solarnego. Opcjonalne można zamontować czujniki słońca lub temperatury oraz automatykę godzinową.


Roletki w kasetach

Rolety tkaninowe w kasecie z prowadnicami pojawiły się z chwilą wejścia na rynek nowej generacji okien. Rolety te montuje się do listwy przyszybowej. W momencie rozwijania lub zwijania, tkanina prowadzona jest przez prowadnice, które utrzymują ją w pozycji równoległej do szyby, nawet wtedy, kiedy okno jest uchylone. Wałek roletki z tkaniną, który schowany jest w kasetce, zabezpieczony jest przed osiadaniem kurzu.

Roletkę obsługuje się za pomocą łańcuszka, na życzenie mechanizmem sprężynowym lub silnikiem – obsługa za pomocą włącznika ściennego, pilota, smartfona. Zasilanie rolet może być bezprzewodowe – baterie AA lub panel solarny. Wybierając czujnik słońca lub temperatury możemy precyzyjnie panować nad naświetleniem. Zegar pozwala na ustalenie godzin pracy osłon.


Roletki do okien dachowych

Roletki do okien dachowych wyposażone są standardowo w mechanizm sprężynowy. Umożliwia on uzyskanie naciągnięcia tkaniny przy dowolnym położeniu okna. Roletki dachowe mają dwa rozwiązania: standardowy system do zatrzymania w kilku miejscach na wysokości za pomocą haków oraz system w kasetce z prowadnicami, gdzie roletkę można ustawić w dowolnej pozycji.

Opcjonalna jest obsługa elektryczna – silnik z włącznikiem, pilot, smartfon. Zasilanie kablowe, bateryjne oraz solarne. Mozna zastosować czujniki słońca lub temperatury. Programując godziny możemy wykożystać ruch rolet w ramach budzika.


Plisy

Żaluzje plisowane – plisy to produkt składający się z rynny górnej i dolnej, mechanizmu hamującego sznurek i trwale plisowanej tkaniny. W zależności od rodzaju zastosowanej plisy – pojedynczej lub podwójnej – można uzyskać określone właściwości termoizolacyjne i optyczne. Plisy są najbardziej wszechstronnym produktem osłonowym – znajdują zastosowanie we wszystkich rodzajach okien, łącznie z oknami dachowymi, ogrodami zimowymi oraz specjalnymi, przeszklonymi konstrukcjami dachowymi.

Plisy obsługujemy za pomocą sznurka, łańcuszka lub sterowane elektrycznie – silnik z włącznikiem, pilotem, smartfonem. Możliwe też zasilanie bezprzewodowe przy użyciu baterii lub panela solarnego. Dołączając czujnik słońca lub temperatury możemy płynnie sterować klimatem w pomieszczeniu. Dodatkowy zegar podnosi i opuszcza plisy o zaprogramowanych godzinach.


Roletki rzymskie

Rolety rzymskie (również żaluzje rzymskie, zasłony drapowane, draperie lub story) to zasłony wykonane z tkaniny, która przy podnoszeniu układa się w poziome fałdy. W zależności od formy dekoracji i rodzaju tkaniny, fałdy mogą być usztywnione kilkoma profilami obciążającymi lub posiadać tylko jeden taki profil wszyty u dołu draperii.

Obsługuje się je za pomocą mechanizmu łańcuszkowego lub elektrycznie przy zastosowaniu silnika: włącznik, pilot, smartfon; zasilanie stałe 230V, akumulatorowe, bateryjne lub solarne. Opcjonalne są również czujniki słońca lub temperatury oraz automatyka zegarowa.


Żaluzje poziome

Ze wszystkich rodzajów osłon wewnętrznych żaluzje są najlepszym zabezpieczeniem przeciwsłonecznym. Posiadają płynną regulację naświetlenia pomieszczeń. Oferowane szerokości lameli: 16 mm, 25 mm i 50 mm. Materiał z którego wykonuje się żaluzje to aluminium, drewno i PVC. Żaluzje mogą być wyposażone w prowadnice linkowe – szczególnie polecane w oknach uchylnych.

Żaluzje poziome mogą być sterowane ręcznie (sznurek, pokrętło, łańcuszek) lub elektrycznie – silnik z włącznikiem, pilotem lub aplikacją na smartfon. Opcjonalne są czujniki słońca, temperatury lub automatyka zegarowa.


Żaluzje pionowe

Żaluzje pionowe (znane również jako verticale) – składają się z dwóch podstawowych elementów: szyny z mechanizmem sterującym oraz pionowo wiszących pasków. Wykonane z tkaniny, PVC, drewna lub metalu lamele na dole mają obciążniki i są połączone łańcuszkiem. Verticale stosowane są do zasłonięcia powierzchni okiennych, a także jako przegroda pomieszczeń. Istotną zaletą żaluzji pionowych, oprócz możliwości obracania lameli, jest możliwość ich przesuwania. Szyny można montować nie tylko w poziomie, ale również ukośnie lub ugięte (tworząc półokrąg lub koło).

Zamykanie i otwieranie żaluzji (obrót pasków wokół własnej osi do 180 stopni), odbywa się za pomocą łańcuszka (sterowanie ręczne) albo elektrycznie – silnik z włącznikiem, pilotem lub aplikacją na smartfon. Możliwość dołączenia czujnika słońca i temperatury lub zegara czasowego.


Karnisze elektryczne

Firma Somfy, lider automatyki osłon, w swojej ofercie ma karnisze elektryczne obsługiwane włącznikiem ściennym, pilotem lub aplikacją na urządzenia z Internetem – smartfon, tablet, komputer.

Zasłonę do karnisza można uszyć z dowolnej tkaniny, także tej powierzonej przez klienta. Współpracujemy z pracownią szwalniczą, która może przygotować dowolne upięcie tkanin.


Sterowanie – obsługa elektryczna osłon wewnętrznych

Wszystkie dostępne roletki oraz żaluzje do wewnątrz możemy obsługiwać elektrycznie za pomocą włącznika ściennego, pilota lub przy użyciu Internetu za pomocą aplikacji na smartfon, tablet czy komputer. Sterowanie elektryczne może być połączone z układem czujników pogodowych np. czujnikiem słońca. Opcjonalnie: zasilanie z akumulatora, baterii lub panela solarnego.


Automatyka pogodowa i godzinowa

Czujniki pogodowe są popularnym akcesorium w osłonach wewnętrznych. Najpopularniejszym urządzeniem jest czujnik słońca. Gdy wzrasta promieniowanie, czujnik wysyła sygnał opuszczenia osłony. Gdy słońce przestanie świecić, uruchomi się sygnał podniesienia. Czujniki zabezpieczają Twoje wnętrze przed nadmiernym nagrzaniem, ciekawskimi spojrzeniami oraz chronią Twoją prywatność.

Osłony mogą współpracować z zegarem. W zaprogramowanym czasie osłona wykona otwarcie, a po osiągnięciu wyznaczonej godziny zamknie się. Unikniesz nagrzewania się pomieszczeń, gdy Ciebie nie ma. Zyskasz bezpieczeństwo - zniechęci to potencjalnych złodziei do odwiedzenia Twojego domu.


Montaż osłon wewnętrznych

Oferujemy kompleksowy montaż wszystkich sprzedawanych przez nas osłon okiennych. Szczególnie polecamy osłony wewnętrzne wraz ze sterowaniem i automatyką Somfy.


Chcesz wiedzieć więcej, brakuje potrzebnych informacji?

Zadzwoń: +48 71 360 81 37

Napisz: biuro@slonecznydom.com


Realizacje

Słoneczny Dom - Rolety i Markizy

O nas

Słoneczny Dom - Rolety, Żaluzje i Markizy

Polecam. Zamówiliśmy rolety zewnętrzne. Jesteśmy zadowoleni, wszystkie prace przebiegły sprawnie. Ekipa montażowa spoko, zostawili po sobie porządek. Dobry kontakt z właścicielem, fajnie doradził rozwiązanie zabudowy balkonu.
T.M.

Prace wykonane dokładnie i czysto - włącznie z wywozem wszystkich śmieci jakie powstały. Nic nie zostało "przy okazji" uszkodzone dzięki starannemu zabezpieczaniu okien, tarasu, ścian... a na koniec wysprzątane tak, że ciężko było znaleźć 1 kulkę styropianu w trawniku.
B.O.

Zdecydowanie polecam. Na każdym etapie realizacji pełen profesjonalizm. Od wyceny do montażu wszystko tak jak powinno być.
W.T.

Rewelacja! Pan zjadł zęby na roletach, chętnie doradza, pomaga. Życzę sobie aby każda firma miała takie podejście do klienta. Gorąco polecam! (ten od śrubek). Pozdrawiam.
P.W.

Absolutna 5 ! A jak byłaby taka możliwość to i 5+. Firma Słoneczny Dom Wrocław cechuje się ogromną kulturą pracy i doradztwa. Szybko, merytorycznie, sprawnie, rzetelnie, estetycznie i bez żadnego najmniejszego zarzutu. Polecam serdecznie każdemu!
M.Ż.

Wiedza co robią, zostawiają po sobie porządek, nie trzeba patrzeć im na ręce. Mogę jedynie Polecić.
B.P

Top